Jump to content

Budget PC Build Plan! Parts and your thoughts?

@5x5 Колко вентилатора да зема с кутията, и кои? кутията която мисля да зема е ограничена до 120мм вентилатори.

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

Just now, goshot said:

@5x5 Колко вентилатора да зема с кутията, и кои? кутията която мисля да зема е ограничена до 120мм вентилатори.

Два са предоволно. Един да вкарва, един да изкарва. Ако бюджета позволява, вземи два да вкарват, че да има положително въздушно налягане.

 

Инак, най хубавите и тихи са на Ноктуа, но и Корсар имат добри модели

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, 5x5 said:

Два са предоволно. Един да вкарва, един да изкарва. Ако бюджета позволява, вземи два да вкарват, че да има положително въздушно налягане.

 

Инак, най хубавите и тихи са на Ноктуа, но и Корсар имат добри модели

Чувал съм и че на arctic биват.

Питах няколко въпроса баш на края на миналата страница, май нотификацията само по горния пост ти показа.

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, goshot said:

Чувал съм и че на arctic биват.

Питах няколко въпроса баш на края на миналата страница, май нотификацията само по горния пост ти показа.

Да, сега видях.

 

Като цяло всичко под 87 е A-OK. Резултатите горе са от игра, точно каква не видях ама сигурно е било нещо от рода на Crysis 3 или Witcher 3 - де да товари на макс.

Гаранцията - принципно колкото повече, толкова по-добре. Но като се има предвид високото качество на Нитро картите, не мисля, че ще има мъки

 

А за РАМ-та - напротив - точно от 3000/3200 най-много се печели. Не знам какво ти е пратил, но много хора във форума са тествали и пробвали и е потвърдено, че най-доброто съотношение цена/производителнсот е от 3000-3200 с CL15 или 16 тайминг. Иначе, ръчно можеш да зятягаш тайминги и да вдигаш честоти но е малко на късмет какво ще стане. А колкото до това дали да вземеш кит или единичка - би трябвало да работи, но при китовете имаш гаранция, че си работят нормално. С единичките винаги има малък процент шанс да уцелиш лимонче.

 

Това с мониторите не мисля, че е от значение - много хора ползват 120/144Hz екран за игри и 60Hz за странични медии без грижи.

 

И да, Арктик също са добри - като цяло никога не съм задълбавал много във вентилаторите. Ползвал съм тези де идват с кутията и съм прехвърлял стари, омазани до смърт с WD-40 че да не скрибучат :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

@5x5 Как е охлаждането на DeepCool D-shield V2? Виждам че липсва преден меш панел и мисля че това ще е проблемно. Смуква ли достатъчно въздух през тези странични отвори отпред?

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

35 minutes ago, goshot said:

@5x5 Как е охлаждането на DeepCool D-shield V2? Виждам че липсва преден меш панел и мисля че това ще е проблемно. Смуква ли достатъчно въздух през тези странични отвори отпред?

Не би трябвало да е проблеми но ако те притеснява, можеш да метнеш едно око на Cooler Master Silencio моделите. Идват с добра звукоизолация и са сравнително проветрени

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

8 hours ago, 5x5 said:

Не би трябвало да е проблеми но ако те притеснява, можеш да метнеш едно око на Cooler Master Silencio моделите. Идват с добра звукоизолация и са сравнително проветрени

Тези кутии ми се струват твърде скъпи, по 100+ лева са. Мисля да зема Zalman S2 или AeroCool SI-5100

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, goshot said:

Тези кутии ми се струват твърде скъпи, по 100+ лева са. Мисля да зема Zalman S2 или AeroCool SI-5100

Огледай и втора ръка кутиите. Там няма какво повредено да има, пък може да спестиш

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

Just now, 5x5 said:

Огледай и втора ръка кутиите. Там няма какво повредено да има, пък може да спестиш

В hardware.bg форумите ли, че там не си спомням да съ виждал много кутии? Или има и има други надеждни сайтове?

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

5 minutes ago, goshot said:

В hardware.bg форумите ли, че там не си спомням да съ виждал много кутии? Или има и има други надеждни сайтове?

Принципно се срещат кутии. Може да видиш име ибей

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, 5x5 said:

Принципно се срещат кутии. Може да видиш име ибей

ebay не ми се занимава да поръчвам и да чакам а и не знам как точно работи митото и всичко това

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

Just now, goshot said:

ebay не ми се занимава да поръчвам и да чакам а и не знам как точно работи митото и всичко това

Ами, освен да метнеш едно око на ОЛХюв.бг

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

@5x5 Мислиш ли че котешки косми могат да влезнат през предния меш панел и това проблемно ли е?

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

43 minutes ago, goshot said:

@5x5 Мислиш ли че котешки косми могат да влезнат през предния меш панел и това проблемно ли е?

Ахахах, какво да ти кажа, и аз съм котката и навсякъде има косми. Няма спасение. Ама не би трябвало да е проблеми. Стига редовно да чистиш филтри и вътре радиаторите, всичко сине ок. Само гледай котката да не спи вътре в кутията, че веднъж така беше станало и щеше да се нарани горкото

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

@5x5 Открих тези двете карти, почти същите са:

https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-580-4GB_prod_VCRSAPPHIRE112653120G.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-580-4GD5-11265-07-20G_prod_VCRSAPPHIRE112650720G.html?ref=prod

Единствените разлики които виждам са различните номера (11265-31-20G и 11265-07-20G) и гаранции, първата е с 2 години гаранция а втората е с 3. Има ли някви други разлики? Мисля да зема тази с 3 години гаранция, какво мислиш?

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, goshot said:

@5x5 Открих тези двете карти, почти същите са:

https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-580-4GB_prod_VCRSAPPHIRE112653120G.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-580-4GD5-11265-07-20G_prod_VCRSAPPHIRE112650720G.html?ref=prod

Единствените разлики които виждам са различните номера (11265-31-20G и 11265-07-20G) и гаранции, първата е с 2 години гаранция а втората е с 3. Има ли някви други разлики? Мисля да зема тази с 3 години гаранция, какво мислиш?

До колкото виждам са напълно еднакви. Нямам идея защо ЖАР са ги сложили като отделни продукти

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

On 9/13/2019 at 6:22 PM, 5x5 said:

До колкото виждам са напълно еднакви. Нямам идея защо ЖАР са ги сложили като отделни продукти

https://forums.tomshardware.com/threads/question-about-sapphire-rx-580-gpu.3371641/ Тука един предполага че търсенето за картите е било по-голям и те са происвели този модел. Което ме кара да се чудя, коя карта е по-новия модел?

Защо гаранцията на тази карта е 3 години, нямам никва идея. Иначе коя карта би препоръчал да зема, тази с 2 или 3 години гаранция? разликата е 14 лева

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

21 minutes ago, goshot said:

https://forums.tomshardware.com/threads/question-about-sapphire-rx-580-gpu.3371641/ Тука един предполага че търсенето за картите е било по-голям и те са происвели този модел. Което ме кара да се чудя, коя карта е по-новия модел?

Защо гаранцията на тази карта е 3 години, нямам никва идея. Иначе коя карта би препоръчал да зема, тази с 2 или 3 години гаранция? разликата е 14 лева

С по дългата гаранция според мен. Струва си 14те лева

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

@5x5 Не планирам да играя толкова много нови игри, за сега поне, няколко игри са ми хванли окото ама не са много - tomb raider, battlefield v, sekiro.

Със сигурнсот ще играя малко остарели игри (dark souls 3), инди игри (terraria, hollowknight и др., minecraft multiplayer), и esports игри (overwatch, cs:go), и ще се занимавам с най-различни хобита: да пиша, да гледам видеа и филми, да програмирам, дали ще имам повече файда от по-силния процесор (2600), колкото по-доброто видео (RX 580)? Кое ще е по-добре за мен: Ryzen 5 1600 + RX 580 или Ryzen 5 2600 + RX 570?

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, goshot said:

@5x5 Не планирам да играя толкова много нови игри, за сега поне, няколко игри са ми хванли окото ама не са много - tomb raider, battlefield v, sekiro.

Със сигурнсот ще играя малко остарели игри (dark souls 3), инди игри (terraria, hollowknight и др., minecraft multiplayer), и esports игри (overwatch, cs:go), и ще се занимавам с най-различни хобита: да пиша, да гледам видеа и филми, да програмирам, дали ще имам повече файда от по-силния процесор (2600), колкото по-доброто видео (RX 580)? Кое ще е по-добре за мен: Ryzen 5 1600 + RX 580 или Ryzen 5 2600 + RX 570?

Аз бих грабнал 1600. Разликата между Зен о Зен+ не е голяма като скокът от Зен+ към Зен2. Пък и така получаваш по добрият бокс охладител. А 580 си е стабилно 20% над 570

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

@5x5 Може ли да ми препоръчаш някои 120мм вентилатори които да добавя отпред?

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

17 minutes ago, goshot said:

@5x5 Може ли да ми препоръчаш някои 120мм вентилатори които да добавя отпред?

Не съм особено вещ що става дума за модели вентилатори но гледай да са със някакъв вид ball bearing или fluid dYnamoc bearing - те са по тихи от евтините sleeve/rifle bearing

Link to comment
Share on other sites

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×